Rehabilitace+150dpi-16.jpg

Fyzioterapie

Ošetření fyzioterapeutem zahrnuje velké množství komplexních technik, které uvolňují napětí měkkých tkání (jako jsou například svaly či fascie) ale také korigují postavení kloubů. Postupně tím pak snižujeme bolestivé dráždění z tělesných tkání a mizí tím i subjektivní vjem bolesti zad či hlavy. Naším hlavním heslem je komplexní a individuální přístup ke klientovi, abychom mu pomohli od akutních či chronických bolestivých stavů. 

Úkolem fyzioterapie je pomocí podrobného vyšetření stanovit původ klientových obtíží, které však mohou být velmi často vzdálené od místa bolesti. V rámci našeho těla totiž dochází k tzv. "zřetězení" obtíží a proto se bolest může vyskytovat i jinde a působit další, vzdálené poruchy. V rámci terapie se potom snažíme najít právě ten nejslabší článek tohoto řetězce a ovlivnit jeho vliv na zbytek těla. Na začátku práce s těmito poruchami je velmi často za potřebí zlepšení vnímání vlastního těla, protože se skrze vnímání můžeme dostat sami k sobě a procítit části těla, o kterých jsme možná ani nevěděli, že je máme. Pozornost obrácená dovnitř také pomáhá výraznému prožitku relaxace,- ať už na tělesné, psychické či mentální úrovni. 

Dále potom v terapii využíváme metody manuální léčby, osteopatické techniky či aktivního cvičení na základě vývojové kineziologie či jógové terapie. 

Vzhledem k našemu důrazu na psychosomatickou problematiku, využíváme rovněž techniky Kraniosakrální osteopatie a biodynamiky, která přispívá ke stimulaci a harmonizaci fyzických i psychických sil jedince. Jedná se o celostní, holistickou techniku, která podporuje autoregulační procesy v našem těle. 

Mgr. Anna Kieslingová