Metody

 
Rehabilitace+150dpi-23.jpg

Fyzioterapie

Techniky které využívámé jsou jak manuální tak aktivní. Využíváme metody pro uvolnění a snížení svalového napětí, ale také osteopatické techniky pro práci s orgány a neurálními strukturami v lidském těle. Z aktivních přístupů pak vycházíme z vývojové kineziologie a prvků Iyengar jógy. 

Rehabilitace+150dpi-6.jpg

Kraniosakrální osteopatie

Kraniosakrální práce má původ
v západním lékařství a jejím zakladatelem byl v  americký osteopat Dr. Sutherland. Koncem 20. století kraniosakrální terapie překročila pole osteopatie a vyvinula se v samostatnou terapeutickou formu. Základem tohto přístupu byla zejména práce s lebečními kostmi a švy, které do sebe zapadají jako skládanka a umožňují jednotlivým částem lebky pohyb. Postupně tak vyvinul koncept, který umožňoval tuto mobilitu kostí vnímat rukama a případně je jemně korigovat do rovnováhy.

Práce s naším kraniosakrálním systémem však pracuje nejen na úrovni fyzické (jako např. lebeční kosti či nervové struktury mozku a míchy), ale snaží se také podporovat autoregulační schopnosti člověka. Jednoduše řečeno, na rozdíl od většiny přístupů, které hledají v lidském těle patologii či nemoc, orientuje se tato práce spíše na zdraví a jeho projevy. Je to celostní terapie založená na respektujícím, holistickém přístupu k člověku, jejímž cílem je podpořit klienta, aby se spojil s prvotní matricí zdraví a na všech úrovních - tělesné, duševní i duchovní - si prožil svou celistvost. Často přináší hlubokou relaxaci, pocit hlubšího a snadnějšího dýchání, zbavuje tíhy, navrací pacienta ke komunikaci s vlastním tělem a jeho schopností samouzdravování

Terapie využíváme u pacientů s poruchami čelistního kloubu, bolestma hlavy, tinnitem či jakékoliv jiné poruchy na fyzické či psychické rovině. Kromě velmi akutních stavů a mozkovém krvácení nemá tato terapie kontraindikace, vyzkoušet jí proto může téměř kdokoliv. 

 
Rehabilitace 150dpi-21.jpg
Rehabilitace 150dpi-19.jpg
Rehabilitace 150dpi-15.jpg
Rehabilitace 150dpi-14.jpg